м. Дніпро, вул. Високовольтна, 10, офіс 16,
тел. +380 (50) 362-02-12.

м. Дніпро, вул. Тверська, 7, офіс 114,
тел. +380 (63) 709-73-10.

м. Дніпро, вул. Повітрофлотська, 2а, офіс 41,
тел. +380 (67) 535-13-30.

Початкова школа

Шановні батьки школярів молодших класів! З року в рік репетиторство для учнів 1-4 класів стає все більш популярними. Цьому є просте пояснення. Сучасні батьки прагнуть до того, щоб їхні діти з легкістю і задоволенням навчалися в школі, потім - текнікуме, інституті, академії чи університеті. Батьки розуміють, що необхідні передумови для цього закладаються в початкових класах. Саме в 1-4 класах школярі набувають такі навчальні знання та вміння, які супроводжують їх все життя. Тому дуже важливо, щоб в цьому віці діти добре вчилися. Якщо цього не відбувається, якщо молодші школярі не встигають за шкільною програмою, втрачають інтерес до навчання - це дуже погано. Це вкрай тривожні сигнали, ігнорувати які ні в якому разі не можна. Далекоглядні батьки в такій ситуації намагаються знайти можливість для індивідуальних занять свою дитину з репетитором.

Всі батьки хочуть дати дитині гарну освіту. І починати потрібно вже з першого класу, оскільки найважливішим фактором для успішного освоєння будь-якої дисципліни вважається хороший старт шкільної освіти, а значить починати стежити за успіхами дитини необхідно ще в молодших класах школи. Прийшовши в школу, дитина потрапляє в незнайомий для нього світ: розклад уроків, дисципліна, домашні завдання і вивчення часом нецікавих предметів. Хтось втягується швидко, а хтось не може наздогнати темпом системи освіти і починає відставати від однолітків. Виконання домашнього завдання для такого учня, так і для його батьків, стає складним, часом, нездійсненним завданням.

Ось тут і виникає питання: чи потрібен репетитор учневі початкових класів або займатися з ним зможе і мама? Чим репетитор краще мами чи тата?

З приводу необхідності додаткових занять учнів початкової школи з репетитором можемо з упевненістю сказати наступне: репетитор початкових класів необхідний якщо:
• зважаючи на низку причин (хвороба, переїзд) учень молодшої школи пропустив багато занять;
• у батьків немає часу допомагати синові або дочці з навчанням;
• є проблеми з концентрацією уваги під час шкільних уроків, що ускладнює процес розуміння більшості дисциплін;
• дитина навпаки має хороші здібності в області однієї або декількох наук, і репетитор допоможе йому розвинути їх ще більше.

А ось з приводу того, хто повинен допомагати дитині засвоювати програму початкової школи, тут рішення повинно прийматися батьками в кожному окремому випадку. Ми можемо тільки розповісти вам про плюси і мінуси як допомоги батьків, так і залучення репетиторів.

У менталітеті нашого народу залишилася думка, що навчити писати, читати і рахувати під силу і батькам, мовляв, хіба вони не зможуть дати дитині ази науки. Здається, що допомогти дитині зможе і мама. Що в цьому складного: відкрив підручник, подивився правила, дав завдання і перевірив його виконання. Але багато хто не підозрюють, що такий непрофесійний підхід може стати початком кінця і геть позбавити учня бажання добре вчитися. Мами і тата не мають достатньо терпіння, та й пояснити той чи інший феномен для них часом дуже непросто. Так хто повинен займатися з дитиною в початковій школі? Давайте розбиратися разом.

Плюси занять з батьками:
• поряд з батьками діти відчувають себе комфортно в психологічному плані, а репетитор викликає асоціацію з педагогом в школі; багато діток бояться авторитету вчителя, думають, що не впораються із завданням; сором'язливі діти взагалі можуть замкнутися в собі;
• мама завжди буде займатися з дитиною, орієнтуючись на особливості його характеру, а педагог ж в приватному учня бачить не стільки особистість у всіх її проявах, скільки усередненого школяра.

Мінуси занять з батьками:
• мама не завжди володіє методиками навчання, її підходи можуть значно відрізнятися від подачі матеріалу в школі;
• батьки часто не можуть розібратися в причинах неуспішності дитини в школі і просто починають вивчати з ним програму за підручниками;
• мама може допомогти синові чи доньці «наздогнати» те, що було пропущено через хворобу, більш поглиблені ж знання залишаться неохопленими.

Плюси занять з висококваліфікованим репетитором:
• почнемо з того, що в нашому розумінні репетитор початкових класів - професійний педагог, який володіє методиками викладання дисциплін у початковій школі і орієнтується в вікових особливостях саме цієї категорії дітей; саме це дозволяє йому в найкоротші терміни не тільки допомогти дитині розібратися в тих питаннях, в яких він не зміг розібратися на уроках, а й навчити учня в подальшому самостійно справлятися з подібними ситуаціями; сучасний репетитор початкових класів - це, як правило, досвідчений вчитель, який володіє необхідними знаннями, що розбирається в тонкощах сучасних навчальних програм і, найголовніше, володіє ефективними технологіями передачі знань від учителя до учня; більш того, репетитор не тільки вчить, а й виховує; він прищеплює дитині стійкий інтерес до пошуку нових знань і працьовитість, без яких успіх в сучасному житті неможливий;
• професійний підхід до уроків;
• приходить учитель може об'єктивно оцінити рівень знань свого підопічного і підібрати для нього індивідуальні прийоми навчання;
• в домашній обстановці разом з досвідченим репетитором-професіоналом дитині легше засвоїти шкільну програму: не зрозумівши до кінця навчальний матеріал на уроці, школяр зможе закріпити знання в стінах рідного дому;
• можливість підвищити самооцінку дитини і його впевненість у собі;
• доступні пояснення матеріалу з урахуванням індивідуальних особливостей конкретного малюка;
• маленький учень зможе глибше розібратися в предметах, які його цікавлять, саме ці його особисті інтереси репетитор, використовуючи свій досвід і знання, зможе виявити і розвинути при індивідуальній формі занять;
• педагог зосереджений тільки на роботі, в той час як мама, займаючись з дитиною, постійно відволікається на домашні справи;
• школяр, займаючись будинку з професіоналом, стає більш впевненим у своїх силах і не боїться зробити помилку на уроках в присутності вчителя.

Мінуси занять з висококваліфікованим репетитором:
• деяким дітям важко займатися з незнайомою людиною; незважаючи на ряд переваг, робота з репетитором початкових класів може ускладнитися через те, що маленькі діти дуже важко вступають в контакт з незнайомими людьми;
• додаткові заняття зазвичай проходять після школи, а це створює навантаження на дитину;
• додаткові уроки не завжди виправдані: якщо ви думаєте, чи варто наймати репетитора дитині тільки тому, що він отримує четвірки, а не п'ятірки, зважте всі за і проти; можливо, це просто ваше марнославство, а синові чи доньці комфортно саме з такою успішністю;
• додаткові заняття не відразу дають результати: деякі батьки швидко розчаровуються в найнятому за окрему плату вчителя, не давши йому час на адаптацію і пошук індивідуального підходу до нового учня.

Репетитор молодших класів - відмінне рішення для будь-якої дитини, але от чи потрібен вам він чи ні, вирішувати потрібно індивідуально в кожному окремому випадку. Якщо ви не можете визначитися, чи потрібен репетитор дитині, спробуйте запросити приватного вчителя на консультацію, а потім разом вирішите, займатися додатково чи ні.

Шановні батьки, приймаючи рішення про репетитора важливо розуміти, що своєчасність в цьому питанні дозволить зберегти гарний настрій і здоров'я Вашої дитини, а також звести до мінімуму витрати на послуги репетитора. Життєвий досвід показує, що часом досить кількох занять, щоб усунути наявні у маленького школяра прогалини в знаннях. І потім можна сміливо відпускати його в «самостійне плавання».

У Центрі розвитку «ДІАЛОГ» працюють досвідчені репетитори для учнів 1-4 класів. Наші досвідчені вчителі допоможуть дітлахам:
• заповнити наявні прогалини в знаннях;
• підготувати домашнє завдання за будь-якими шкільних предметів;
• підготуватися до контрольних робіт;
• скорегувати мова, письмо і читання;
• розвинути пам'ять, мислення, уяву, необхідні для успішного навчання.

Нас рекомендують друзям і знайомим!