м. Дніпро, вул. Високовольтна, 10, офіс 16,
тел. +380 (50) 362-02-12.

м. Дніпро, вул. Тверська, 7, офіс 114,
тел. +380 (63) 709-73-10.

м. Дніпро, вул. Повітрофлотська, 2а, офіс 41,
тел. +380 (67) 535-13-30.

Дитячий психолог

Всі малюки - це вже особистості. Причому з першого дня життя. У кожного свій характер, склад розуму, темперамент. Ваша дитина - індивідуальність. Дитяча психологія приховує в собі масу таємниць. Адже світогляд дитини відрізняється від сприйняття дорослої людини.

Але часто виховання дитини не обходиться без проблем і хвилювань. Діти вередують, не слухаються і ставлять в тупик батьків своєю поведінкою. Чи варто з цими труднощами звертатися до дитячого психолога або це вже крайній захід?

Найголовніше завдання- це не керувати дитиною, а направляти. В іншому випадку можна переламати ще не зміцнілу психіку малюка через «коліно». І не буде у вашої дитини власного неповторного "Я", і він не дізнається, що таке самореалізація. Ви ж не хочете, щоб ваші діти поповнили армію роботизованих офісних клерків або недалеких будівельників? Уникнути багатьох проблем і допомогти вам і вашій дитині зможе професійний дитячий психолог.

Ідея звернення до фахівця у батьків часто виникає в період вікових криз (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). У розвитку дитини відбувається різкий стрибок, серйозні зміни. Мама і тато не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.

Примхи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позаймається з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.

Нерідко ідея звернутися до фахівця виникає після рекомендацій вихователів або шкільних вчителів. Агресивний або сором'язливий, повільний або неуважний, в загальному, так чи інакше, дитина виділяється на загальному тлі. У разі, коли вихователь або вчитель дійсно бачить ті сторони життя вашого малюка, що не помітні вам (а не просто не може розібратися в індивідуальні особливості вашої дитини), об'єктивний погляд фахівця з дитячої психіці в цьому випадку не буде зайвим.

Є ще ряд ситуацій, коли корисно проконсультуватися з психологом або відвідати курс занять:
• Період адаптації до дитячого саду і до школи. Це завжди час підвищеного навантаження на психіку дитини, наслідки якої не завжди видно. Важливо об'єктивно оцінювати психологічний стан дитини і своєчасно допомагати йому долати виникаючі труднощі.
• Сімейні проблеми (розлучення батьків, затяжні сімейні конфлікти і т.д.). Навіть якщо здається, що конфлікти ніяк не відбиваються на дитині, має сенс звернутися до психолога для діагностики емоційного стану дитини. У ряді випадків може знадобитися цикл занять з фахівцем, щоб допомогти дитині прийняти зміни в сім'ї.
• Оцінка готовності до шкільного навчання (6-7 років). Від рівня підготовки багато в чому залежить майбутня успішність першокласника. Психолог допоможе оцінити цей рівень і дасть рекомендації щодо вибору найбільш оптимальної навчальної програми для підготовки, виходячи з особливостей дитини.
• Різкі зміни в поведінці дитини (особливо поява яскравих ознак агресивності, депресії, страхів і тривоги), що не мають під собою очевидних причин. За такими змінами може стояти психологічна травма, про яку дитина не може прямо розповісти батькам. Розпізнати її допоможе спеціальна психологічна діагностика.

Дитячий психолог Центру розвитку «ДІАЛОГ» допоможе вирішити психологічні проблеми вашої дитини. Причому допоможе налагодити комунікацію з вашим сином або дочкою, розповість про причини проблем і дасть цінні рекомендації щодо виходу з конфліктної ситуації. Важливо не тільки вчасно звернутися до дитячого психолога, але припинити проблему на корені. Любіть своїх дітей, але не опікати їх надмірно. Дайте їм свободу в межах розумного, ведіть їх по життю легко і дайте їм можливість самостійного розвитку. Але перш вкладіть в їх руки "інструменти", які зроблять вашого малюка особистістю. Вивчайте, розвивайте і будьте впевнені, що з часом всі ваші зусилля принесуть свої плоди. І в старості діти вас не забудуть, і вони стануть для вас опорою. Пам'ятайте, в світі все гармонійно, і чим більше ви вкладете в своє потомство, тим щасливіше буде ваша сім'я. А Центр розвитку «ДІАЛОГ» зробить все, щоб ви ніколи не втрачали ту невидиму ниточку, яка з'єднує вас і вашої дитини.